05. Jun 2010. - Kolenica kup 2010 / Bečej

Takarič Robert osvojio prvo mesto u Bečeju !

Da stoni tenis može da bude atraktivan i zabavan pobrinuli su se organizatori drugog po redu "Kolenica kup" u Bečeju. Nakon turnira domaćini su organizovali i ručak na bazenu sa termalnom vodom, gde je bilo i proglašenje pobednika .

Od takmičara iz Subotice nastupali su i članovi Stk "Spartak II " i to : Takarič Robert , Stančevic Aleksandar, Brstina Branko i Lončar Boško (Stadion). Najviše uspeha imao je mladi Takarič Robert ( 21 godina ) koji je osvojio prvo mesto u veoma žestokoj pojedinačnoj konkurenciji, pobedivši favorite turnira i to : Glavaškog iz Bečeja (koji nastupa u drugoj ligi u Hrvatskoj za ekipu "Duga Resa"), pa potom Turana iz Bačkog  Petrovca , Stanića iz Novog Sada i potom u finalu je dobio i iskusnog Nađidai Zoltana iz Temerina sa 3-0).

Stančević Aleksandar je bio malo iznenađenje turnira i plasirao se između 5-8 mesta, a u borbi za medalju izgubio je rezultatom 3-2 i pri tome imao i jednu meč loptu protiv Kostadinović Stefana (Stk "Smederevo"). Brstina Branko se plasirao od 9-16 mesta izgubivši od Jovanović Svetomira iz Valjeva sa 3-2.

Boško Lončar ( Stadion, Subotica) je isto nastupao u ovoj kategoriji ali nije uspeo pa se plasira u glavni žreb.

Rezultati apsolutne kategorije - seniori :

1. Takarič Robert   ( Stk "Spartak II", Subotica )

2. Nađidai Zoltan  (Stk "Temerin", Temerin)

3. Stanić Đorđe ( Stk "Novisad ", Novi Sad)

3. Kostadinović Stefan (Stk "Smederevo", Smederevo)

Subotičani su nastupili i u kategoriji veterana od 50-60 godina i imali su dva predstavnika

Breščanski Franju ( Stadion) i Lener Čabu ( Stiga) ali oni nisu prošli svoju kvalifikacionu grupu i nisu se plasirali na glavnu tablu.

Treći po redu turnir za seniore u Bečeju planiran je za mesec septembar 2010.